Як вибрати доменне ім'я для сайту?

Як вибрати доменне ім'я для сайту?

Завдання вибрати правильне доменне ім'я з'являється у кожного розробника. Що таке адреса сайту (домен)? Це, простими словами, адреса сервісу в мережі, яка допомагає швидко і легко знайти потрібний людині сервіс. Вона повинна коротко і ясно відображати суть сервісу, щоб відвідувач, побачивши її, відразу міг зрозуміти, цікавить його цей сайт чи ні.

Правила підбору доменного імені

Багато людей, які володіють сьогодні інтернет-проектами, не замислюються над вибором домена, а просто користуються готовими зразками, що продаються на спеціальних сервісах. Результатом цього є поява в мережі великої кількості ресурсів зі схожими адресами. Такий стан може заплутати навіть самого досвідченого користувача. Ставитися до підбору імені для проекту потрібно серйозніше.

Вибрати відповідний, правильний домен набагато простіше, якщо ви точно визначитеся з призначенням сайту. Плануєте створити персональний сервіс або блог? Обмежитися можна вдалим поєднанням вашого імені і прізвища.

Вибрати ім'я для корпоративного або сервісу, який продає складніше. Пропонуємо вам на допомогу кілька ефективних правил:

  • Ви реалізуєте певний товар? Домен можна зробити по його назві. Уявімо, ви назвали сайт avto.com, побачивши такий сайт, відвідувачеві буде ясно, що на сайті мова піде про автомобілі.
  • Можливо, ви продаєте різноманітну продукцію одного виробника, тоді в якості доменного ім'я дуже часто використовують назву фірми виробника. Правда воно може бути вже зайняте, не ви одні продаєте продукцію, скажімо, компанії Apple. Якщо у вас власний бренд, тоді справи йдуть краще.
  • Можна орієнтуватися на запит, за яким вас можуть шукати. Ви продаєте електроніку? Тоді можна назвати сайт kupitelektroniku.com.

Вибір правильного домену, який запам'ятовується, допоможе вам опинитися в топ сайтів і приверне більше клієнтів.

Кілька порад щодо ефективного підбору домену

  1. Ім'я сайту має бути легким для сприйняття і запам'ятовування користувачами.
  2. Якщо вподобане ім'я вже використовується, спробуйте перевірити його в іншій зоні. Зайнято може бути в .com, але вільно в .org або навпаки.
  3. Не забувайте прив'язувати адресу сайту до регіону діяльності.
  4. Оплатити домен можна, як правило, на будь-який термін. Ви впевнені, що будете працювати в цій сфері довго? Сплатіть використання імені на більш тривалий період, інакше його перекуплять.
  5. Не варто підбирати дуже довгу і складну адресу.

Чи впливає доменне ім'я на SEO просування?

Якщо ви просуваєте сайт, то можна заздалегідь продумати ім'я, яке відразу принесе вам певну кількість відвідувачів. Потрібно просто купити домен, тільки звільнений, на ньому ще залишилася посилальна маса, лише доведеться заплатити.

Якщо використовувати в якості домену один з ключових запитів, теж можна добитися більш швидкого попадання в ТОП.

Ми сподіваємося, що наші поради стануть корисними для вас, і ви обов'язково зможете підібрати цікавий і ефективний домен для вашого веб-проекту.

Святозар Березовский

пример@gmail.com

Попап находится на стадии разработки и ближайшее время - будет запущен. Необходимо немного подождать!) Извините за временные неудобства.

Раздел в стадии разработки! Извините за временные неудобства. Скоро он станет доступен :)

Какой баг вы нашли?
Неправильный url!
Необходимо заполнить поле ввода!