Ми живемо в той час, коли інтернет проникає і міцно вкорінюється в усіх сферах нашого життя. І це корисно, зручно і ефективно, однак за умови успішності і якості ресурсу, до яких пред'являються високі вимоги, причому, не придумані будь-яким конкретним відомим (або не дуже) фахівцем, а сформовані багатомільйонної користувальницької аудиторією, для якої все це створюється, а також пошуковими системами.
Це стимулює самих власників ресурсів, а також розробників удосконалювати, та створювати все більш кращі сайти, які будуть помічені користувачами і пошуковими системами на основі ряду критеріїв:
- Добрий ресурс - це безперечно ресурс для людей. Щоб відповідати цьому статусу і виправдати очікування відвідувачів, сайт повинен бути корисним (інформативним, містити цінну інформацію в доступному, зручному і зрозумілому для сприйняття, а також грамотно написаному і оформленому вигляді), цікавим, інтуїтивно зрозумілим в навігації. Як в українській, так і в зарубіжній мережі всі ресурси, що потрапляють під визначення «best websites» відрізняються цікавим дизайном, що підкреслює специфіку і спрямованість ресурсу, мають графічний контент, а також вивірений обсяг інформації рекламного характеру і як можна легша вага і коректна робота ресурсу. Підвищує рейтинг також адаптованість до мобільних пристроїв.
- З точки зору пошукових систем якісний сайт - це ресурс зі струнким внутрішнім кодом (мінімалізм, відсутність повторів, валідність, якісна верстка і т.д.), унікальним і регулярно оновлюваним контентом і коректною роботою сервера. Кращі сайти року, без сумніву, це сайти з якісним контентом і грамотної внутрішньої оптимізацією. Контент і SEO-підготовка взагалі виступають ключовими елементами оцінки ресурсу.
Найкращий сайт в Україні
Яким же виявиться найкращий сайт, і які ресурси, з колосальної безлічі наявних і постійно оновлюємих в мережі, гідні бути прикладом, зразком, орієнтиром і мотивуючим фактором для вдосконалення?
Все це і дозволить визначити організована рік тому премія Website Awards, проведення якої розбите на 4 логічних етапи:
Участь в «WEB AWARDS UA» - справа суто добровільна, проте обіцяє певні (і значні) вигоди і переваги, такі як поліпшення іміджу, зростання рейтингу, підвищення обсягів та якості трафіку, а разом з ним і прибутковості і багато іншого.
Вибір кращих сайтів на WEB AWARDS UA
З плану проведення «WEB AWARDS UA» бачимо що, сайти, кращі з усіх поданих заявок, будуть відбиратися максимально прозоро і чесно. IT-Rating, організатор нової щорічної Національної премії в сфері якості українських веб-ресурсів і додатків, вжив усіх заходів до того, щоб кожен зміг залишити свою думку і оцінку, таким чином зробив важливий внесок в розвиток IT-сфери в Україні.
Від кожного з нас, сучасних, сьогоднішніх користувачів Всесвітньої мережі, залежить те, яким буде український інтернет завтра, яку перспективність будуть відчувати зарубіжні партнери і друзі.
Багатогранний незалежний аналіз і оцінка дозволять визначити не тільки 10 кращих сайтів, інформація про яких (а також їх власників або розробників) з'являється не тільки офіційно, а також складається і публікується в рейтингах, а також ЗМІ та соціальних мережах, але і найбільш перспективні ресурси, розгледіти альтернативні напрямки, згенерувати масу свіжих ідей, в кінцевому підсумку роблячи кожен кращий сайт України ще краще.
- Прийом заявок на участь (висування веб-ресурсів і додатків для участі в змаганні).
- Етап загальнонародного голосування, на якому в якості незалежних експертів зможуть спробувати себе всі бажаючі.
- Експертне голосування.
- Підведення підсумків та вшанування переможців в номінації «Кращі сайти України» за цілою низкою напрямів.